Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Dönemin Efsanesi
#1
Super Mario oyunlarında ana karakter Mario'nun maceraları anlatılır. Oyunlar genellikle kurgusal Mantar Krallığında geçer ve oyuncu Mario karakterini canlandırır. Oyunlarda sıklıkla Mario'nun kardeşi Luigi ve Mario karakter ailesinin diğer üyeleri de görünür. Çoğu platform oyununda olduğu gibi oyuncu, çeşitli temalara ayrılan bölümlerde platformlar arasında koşar, atlar ve düşmanların üzerine zıplar. Oyunların senaryoları basittir ve genellikle Prenses Peach'i oyunun büyük düşmanı Bowser'dan kurtarmak üzerine kuruludur. Serinin ilk oyunu 1985'te NES konsolu için çıkmıştır ve o zamandan beri neredeyse tüm Super Mario oyunlarında benzer bir oyun konsepti ve oyun öğeleri kullanılır. Bu öğeler arasında Mario'nun ateş topu atması ve boyut değiştirmesi sayılabilir.

Super Mario serisinin üstünde yer alan Mario markası; başka oyun türlerini ve film, televizyon, basılı yayınlar, oyuncaklar gibi ürünleri de kapsar. Eylül 2015 itibarıyla dünya çapında Super Mario serisine ait 310 milyon oyun satılmıştır. Super Mario, "dünyanın en çok satılan video oyunu serisi" unvanını elinde bulundurmaktadır.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Hakkımızda
    Oyuncu Mekanı küfür ve argo olmadan, akıcı bir dil ile; oyunlar hakkında gönderi, yorum, soru/cevap şeklinde paylaşım yapılan ve bu paylaşımların içerisine eklenebilen dosya türleri ile oyuncular arasında dosya paylaşımını sağlayan bir platformdur.