Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En İyi Kahramanlar
#1
DOTA 2 ROLLER
İlk kez oynuyorsanız, bir kahraman seçmeden önce bilmeniz gereken tüm temel bilgileri açıklayan Dota 2 rehberini nasıl oynayacağımızı okumakta fayda var. Temel fikirleri bildiğinizde, hangi rolü oynamak istediğinizi anlamanın zamanı geldi.

Taşımak
Bir takımın zarar veren çekirdeği olan taşıma, genellikle oynaması en önemli ve genel olarak zor bir rol olarak görülür.

Destek
Desteğin rolü, oyunun başlarında oyuna yardımcı olmak ve korumak, ayrıca ekibin sıkıntı yaşamadan korkmadan güvenle dolaşmak için harita üzerinde yeterli vizyona sahip olmasını sağlamaktır.

Orman
İlk oyun altınla uğraşmakla ilgili ve ormandaki dağınıklıktaki çeşitli ellerin soğuk, ölü ellerinden, şeritlerin arasındaki boşluğun çoğunu oluşturan ormanlıktan ödüllendirilecek orduları var. Bu sürünmeler düzenli aralıklarla yeniden canlandığından ve şeritlerde olması gereken sınırlı çiftçilik olduğundan, bir ekip bazen yalnızca orman sürünenlerini toplayabilen bir ormancı seçecektir.

Solo
Her takımın yalnız bir kahraman tarafından işgal edilen en az bir şeridi olması gerekir. Bir takımın bir ormancı varsa, büyük olasılıkla solo olacak iki kahraman olacak. Bu nedenle, tek bir rol olarak konuşmak zordur, bu yüzden iki alt role ayrılmıştır.

Yalnız Orta kahramanlar orta şeridi işgal eder. Muhalif ortadaki kuleler arasındaki boşluk oldukça kısa olduğu için, bu kahramanların herhangi bir sızıntıdan kaçma konusunda çok fazla endişelenmelerine gerek yok ve çoğunlukla çiftlikler ve sürüngenler üzerinde ticaret yapmaya odaklanacaklar.
Yalnız Off-Lane kahramanlar oynamak için en zor ve sinir bozucu kahramanlar olma eğilimindedir. Off-laner'lar genellikle çok fazla hıza sahiptir ve oyun öncesi yetenekleri hızlı sprintler, güvenlik açığı veya kısa mesafelerde ışınlanma gibi kaçış mekaniği olma eğilimindedir.
DOTA 2 ROSTER
Kahramanınız her seviye atladığında, seviye atlamanız için bir yetenek veya "kahraman yetenek" seçmenize izin verilir. Bu yeteneklerin neler yaptığını ve hangilerinin en faydalı olduğunu bilmek, iyi bir erken oyuna sahip olmanın anahtarı olabilir. Dota 2'de üç özellik vardır: kuvvet, çeviklik ve zeka. Bunların her biri, kahramanınızın HP (güç), mana (zeka) ve saldırı hızı (çeviklik) gibi belirli yönlerini yönetir. Bununla birlikte, bir kahramanın hasar çıktısı, kahramandan kahramana farklılık gösteren 'birincil özellikleri' ile belirlenir. Seçim yapılırsa, güçlendirmeye odaklanmanız gereken özellik budur. Bu normalde eşya satın alarak elde edilir, ancak hangi eşyaları satın almalısınız? Hangi yetenekleri seçmelisin?

Bir destek kahramanı seçerek başlamak genellikle kolaydır ve gerçekten de, ilk oyunuzsa, ilk önce bir destek denemenizi tavsiye ederiz. Bunun nedeni Dota 2'de altın elde etmenin zor olması ve desteklerin yararlı olması için çok fazla altının güvenmemesidir. Diğer belki de daha deneyimli oyunculara yardımcı olurken oyun hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Oyunda daha deneyimli olana kadar jungling denemek için tavsiye edilmez. Sizi korumak için cana yakın bir sürünme veya kule olmadığından ve sık sık kendinizi gizemli düşman kahramanları tarafından öldürüldüğünü ve öldürüldüğünü göreceğinden, ormancılık çok zor olabilir. Bu nedenle, yeni başlayanlar için uygun olan sadece bir ormancı önerdik.

DOTA 2 SOLO / CARRY HEROES
En iyi Dota 2 kahramanlar - Keskin Nişancı

KESKİN NİSANCİ
Rol: Yalnız / Taşınır
Birincil Özellik: Çeviklik


Şarapnel
Topaklarda hedeflenen bölgeyi gösteren bir şarapnel topu fırlatır. İçine sıkışan düşmanlar hasar alır ve yavaşlar.
Sürüngen çiftliği yapmak veya düşmanları bölgeye girmekten caydırmak için şarapnel kullanın. Bu yetenek, ilk olarak, ana saldırınızla yeterince yaklaşamadığınız zaman kullanışlıdır.

Kafadan vuruş
Keskin nişancı kesinliğini artırarak ona ekstra hasar verme ve düşmanlarının hareketlerini kısaca durdurma şansı verdi.
Bu, anlık olarak bir düşmanı sersemletmek için% 40 şans veren pasif bir yetenek. Açıkçası, ne kadar hızlı saldırırsanız, bu yetenek o kadar faydalı olur.

Hedef al
Sniper’in tüfeğinin saldırı menzilini genişletiyor.
Bu pasif yeteneğin seviyesi ne kadar artarsa, Sniper’in ana saldırı alanı o kadar uzun olacaktır. 2. seviyede, düşman kulelerinin menzilini aşmana izin verecek.

Öldürmek
Sniper bir hedef düşman birimine kilitlenir ve 2 saniye sonra yıkıcı bir atış yapar.
Bu kabiliyetin düşük bir bekleme süresi ve büyük bir oyuncu kadrosu var. Ana saldırınıza girmek için çok uzak olduğunuzda, kaçan düşmanları bitirmek veya bir kavgada yardım vermek için kullanın.

Keskin nişancı solo veya çekirdek olarak oynanabilir. Çiftlik yapmanıza yardımcı olmak için Shrapnel'ı alarak ya da kendinizi cesur hissediyorsanız, Headshot'da bir seviyeye alarak başlayabilirsiniz. Sonuçta, bir cam top olmak istersiniz, bu nedenle "saldırı hızınızı" ve "hasarınızı" artırmaya odaklanın. Keskin nişancı da kolayca öldürülür, bu yüzden kaçmanıza yardımcı olacak inşaat malzemeleri oldukça mantıklı olabilir. En kısa sürede Assassinate'i alın ve kaçan düşmanları bitirmek için kullanın.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Hakkımızda
    Oyuncu Mekanı küfür ve argo olmadan, akıcı bir dil ile; oyunlar hakkında gönderi, yorum, soru/cevap şeklinde paylaşım yapılan ve bu paylaşımların içerisine eklenebilen dosya türleri ile oyuncular arasında dosya paylaşımını sağlayan bir platformdur.