Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Age of Empires II: Definitive Edition
#1
Age of Empires II: Definitive Edition, Forgotten Empires tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan gerçek zamanlı bir strateji video oyunudur. Orijinal oyunun bir remaster'ıdır. Age of Empires II: The Age of Kings, orijinalin 20. yıldönümünü kutluyor. Önemli ölçüde geliştirilmiş görseller, 4K çözünürlüğü, Son Hanlar adlı yeni bir tek kişilik kampanyayı ve dört yeni medeniyeti destekliyor. Ayrıca orijinal ve HD sürümden önceki tüm genişletmeleri de içerir. 14 Kasım 2019'da piyasaya sürüldü.
içindekiler

Oynanış

Çekirdek oyun öğeleri orijinal ile yoğun bir şekilde paylaşılıyor, ancak Definitive Edition bunun üzerine kuruluyor. Remaster, yeni 4K grafikler, birlikler ve binalar için yeni geliştirilmiş görseller, yakınlaştırma ve uzaklaştırma yeteneği ve yeni bir seyirci modu içeriyor. Ayrıca Son Hanlar adlı yeni bir kampanya ve dört yeni medeniyet içeriyor: Bulgarlar, Cumalar, Litvanyalılar ve Tatarlar. Ayrıca orijinal (Fatihler) ve HD baskısından (Unutulmuş, Afrika Krallıkları, Rajas'ın Yükselişi) önceki tüm genişlemeleri içerir.
Bert Beeckman (solda) ve Adam Isgreen (sağda) E3 2019'da. Isgreen Definitive Edition'da yaratıcı yönetmen ve Beeckman Forgotten Empires'ın kurucu ortağı

Oyuncular orijinal AI, oyunun HD Edition ile birlikte eklenen güncellenmiş HD Edition AI ve DE için geliştirilen daha yeni bir AI arasında seçim yapabilir. Orijinal AI, rekabetçi olmak için hile yapmak zorunda kalırken, yeni AI, herhangi bir hile gerektirmeyecek kadar gelişmişti. Bir testte eski ve yeni AI'lar birbirlerine karşı çekildiğinde, yenisi kolayca eskisini yendi. Birim yol bulma da sözde geliştirildi. Oyuncular köylü görevlerini sıraya alabilir. Çiftlikler otomatik olarak yenilenir.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Hakkımızda
    Oyuncu Mekanı küfür ve argo olmadan, akıcı bir dil ile; oyunlar hakkında gönderi, yorum, soru/cevap şeklinde paylaşım yapılan ve bu paylaşımların içerisine eklenebilen dosya türleri ile oyuncular arasında dosya paylaşımını sağlayan bir platformdur.